Warto być księgowym? NIE!

Jak już pisałam wcześniej, księgowy to dobry zawód. Bardzo przyszłościowy, który otwiera wiele możliwości i stwarza nowe perspektywy. Z pewnością daje nam stabilizację finansową, o co tak ciężko dzisiaj. Wielu młodych ludzi stara się myśleć o tym kierunku na drodze kształcenia zawodowego. Przyjrzyjmy się jednak wadom tego zawodu, by być pewnym czy to aby na pewno dobry wybór.

Po pierwsze:

Praca księgowego wiąże się z ciągłą pracą przy komputerze. Cierpi na tym niestety zdrowie. Głównie chodzi tutaj o oczy oraz w związku z tym, że jest to praca siedząca, to kręgosłup.

Po drugie:

Odpowiedzialność. Ogromna! Każdy popełniony błąd może zaważyć na sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, w jeśli będzie ich coraz więcej, to w końcu może nawet doprowadzić do upadku firmy.

Po trzecie:

Przepisy, do których powinien stosować się księgowy ciągle się zmieniają. Z racji tego, obowiązkiem księgowego jest aktualizowanie swojej wiedzy, którą będzie potrafił wykorzystać w praktyce.

Po czwarte:

Monotonia. Każdy dzień jest taki sam. Finanse, rachunkowość, księgowość, pieniądze podatki. 8 godzin, a może nawet i więcej. Negatywna strona księgowości? Tak, z pewnością.

Po piąte:

Nawiązując do poprzedniej wady – praca po godzinach. Wielu księgowych ma taką ilość obowiązków do wypełnienia, że nie mieszczą się oni w wyznaczonym czasie. Skutkuje to więc koniecznością pracy po pracy. Zbyt często występujące te sytuacje spowodują, że życie zawodowe przeciąży życie prywatne.

 

wady_księgowego