Ulga podatkowa na termomodernizację domów

Od 2019 roku będzie obowiązywała nowa ulga podatkowa na termomodernizację domów w wysokości aż 23% inwestycji. Zadaniem wprowadzonej ulgi ma być skuteczna walka ze smogiem, który coraz mocniej daje się we znaki polskiemu społeczeństwu. Badania wskazują, że co roku z powodu śmiercionośnych cząsteczek pyłów umiera około 46 000 Polaków!

Z ulgi na termomodernizację domów mogą skorzystać podatnicy podatku PIT, opłacający podatek na zasadach skali podatkowej bądź ryczałtu, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych domów. Ulga przysługuje na wydatki związane z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Rząd przewiduje, że już w 2019 roku z ulgi tej skorzysta aż 100 tysięcy podatników, a w kolejnych latach tendencje te będą nieustannie wzrastały.

Walka ze smogiem to obowiązek całego społeczeństwa, a jego najczęstszą przyczyną jest brak termomodernizacji w budynkach z lat 70. XX w. Wprowadzona ulga ma zachęcić obywateli do ochrony środowiska i powietrza poprzez wprowadzenia nieszkodliwych sposobów ogrzewania domów i mieszkań.

 

Przeczytaj również o podatkach płaconych przez przedsiębiorców -> KLIK