Kantory internetowe

Każdy przedsiębiorca podczas prowadzenia działalności gospodarczej operuje czasem gotówką w obcej walucie. Wpływają na to przelewy od klientów i kontrahentów, a także kredyty zaciągane w zagranicznym pieniądzu.
W takich przypadkach usługi banków są całkowicie nieopłacalne głównie ze względu na wysokie prowizje nazywane profesjonalnie spreadami.

Doskonałą dla nich alternatywą są kantory internetowe, które na naszym rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. Jest ich jednak aż tak dużo, że można nawet natknąć się w sieci na ich porównywarki.

Korzystanie z nich pozwala zaoszczędzić ogromne kwoty, które w przypadku kwoty kilkuset euro miesięcznie daje nam oszczędność kilku tysięcy w skali rocznej. Myślę, że to powinno dać do myślenia.

Kantory internetowe wiążą się jednak z ryzykiem błędów systemu, wirusów, ataków hakerski lub po prostu nieuczciwości właścicieli. Z tego względu decydując się na skorzystanie z wymiany walut online najlepiej wybrać sprawdzoną stronę cieszącą się dobrymi opiniami wśród klientów. Opinii takich zasięgnąć można z for internetowych bądź bezpośrednich komentarzy klientów zamieszczanych na stronie kantoru.